whatsapp-call instagram facebook-call youtube-call

לתיאום פגישת יעוץ

לתיאום פגישת יעוץ

  מטבחים כפריים

  מטבחים כפריים

  מטבחים כפריים משרים חום ותחושה ביתית. בדרך כלל בעל צבעי עץ חמים, אביזרים מעוצבים, פרזול מקושט, חזיתות חרוטות צבועות, במבחר גוונים אינסופי וגם צביעת וינטאג'.
  משטחי עבודה עבים, בשילוב מדפי עץ פתוחים ויחידות דקורטיביות לאחסון כלי מטבח ואוכל היוצרים נגישות ושימושיות רבה.
  ההשראה למטבח הכפרי מגיעה מחבל פרובנס המפורסם בעיצוב החם והרומנטי.
  לתיאום פגישת יעוץ
  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

   post-thumbnail
   מטבח אקלקטי
   post-thumbnail
   מטבח קארו
   post-thumbnail
   מטבח כפרי סהרה
   post-thumbnail
   המטבח בתובל
   post-thumbnail
   מטבח כפרי כחול
   post-thumbnail
   מטבח כפרי לבן
   post-thumbnail
   מטבח ירוק כפרי
   post-thumbnail
   מטבח כפרי מנטה
   לתיאום פגישת יעוץ
   השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

    מטבח כפרי מעוצב

    רוב הישראלים חיים במרחבים אורבניים שהחומרים השולטים בהם הם אספלט ובטון – אבל גם הכמיהה לטבע ולשלווה כפרית עדיין קיימת. למעשה, היא רק מתעצמת לנוכח ההכרח לחיות בערים גדולות וצפופות, ואחד הביטויים היותר בולטים של הכמיהה הזו היא מטבח כפרי. מטבחים שזוכים לעיצוב בסגנון זה מתאימים גם לדירות גן, גם לבתים פרטיים, גם לדירות יוקרה, כמובן שהם ישדרגו כל נכס במרחב הכפרי, ובעצם אין דירה שהמטבחים האלה לא מחמיאים לה – בתנאי כמובן שהם מעוצבים באופן מקצועי. לה בוטיקה מתכננת ומייצרת מטבחים כפריים שמתאפיינים הן באסתטיות שובת לב והן בפונקציונליות מרבית.

    המאפיינים העיקריים של מטבח כפרי

    * שימוש נרחב בעץ – מטבחים כפריים מבוססים על עץ טבעי מסוגים שונים, ובהם מייפל, אגוז, אלון ועוד.

    * גוונים בהירים – במרבית המקרים, הצבעים המחמיאים ביותר עבור המטבח הכפרי הם אלה הבהירים. גם צביעת וינטאג' מתאימה מאוד למטבחים כפריים.

    * שפע אור טבעי – בזכות חלונות גדולים ככל האפשר.

    * מדפים פתוחים – ועליהם צנצנות עם תבלינים, פירות יבשים, עוגיות ועוד מאכלים שמייצרים אווירה מזמינה.

    * אביזרים אותנטיים – למשל, כלי נחושת שמשתלשלים מהקיר על גבי ווים, כדי להוסיף למטבח נופך מקורי.

    * מרקמים גסים יחסית – בניגוד למטבחים המודרניים, במטבחים בעלי עיצוב כפרי השאיפה היא מינימום עיבוד, כדי להמחיש את החיבור לסביבה ולטבע.

    התאמה מדויקת לכל אדם

    לכל העקרונות והמרכיבים הנ"ל יש כמובן משקל משמעותי באיכות התוצאה הסופית – אבל מטבח כפרי הוא הרבה יותר מאוסף פריטים ועקרונות תכנוניים. מטבח כפרי הוא הגשמה של חלום, ומאחר שלכל חלום יש מאפיינים ייחודיים, ההגשמה חייבת להתבסס על קשב מלא לחולם. זוהי ההתחייבות הראשונה של לה בוטיקה – ליצור את המטבח הכפרי שמותאם באופן מושלם אליכם. התחייבות נוספת היא למקוריות, כך שהמטבח שלכם לא יהיה העתק של מטבחים אחרים, אלא מקום ייחודי שמשקף את ההוויה הייחודית שלכם. התחייבות שלישית היא לשימוש בחומרי גלם מובחרים, וזאת על-מנת שכל המרכיבים במטבח יאריכו ימים וישרתו אתכם נאמנה במשך שנים רבות. שילוב כל האיכויות הנ"ל הופך כל מטבח של לה בוטיקה למעשה אמנות מרהיב עין – והרווח הוא כמובן שלכם.

    עיצוב מטבח כפרי

    עיצוב מטבח כפרי הוא בחירה פופולרית מאוד בימינו, בעיקר בזכות המראה שובה הלב של החלל. כשמתבוננים במטבחים כפריים – ובפרט כאלה שזכו לעיצוב מקצועי – מרגישים כמו באחוזה קלאסית של אצילים צרפתיים בפרובאנס או בווילה מהודרת בטוסקנה, ובאופן כללי מתחברים לקסם של החיים הפשוטים והנעימים במרחבים הפתוחים שמחוץ לערים הגדולות והצפופות. עיצוב המטבח הכפרי האולטימטיבי, בדיוק בהתאם לטעם שלכם, הוא משימה מאתגרת. דווקא בגלל ריבוי האפשרויות הקיימות כיום, חשוב מאוד להיות מדויקים לחלוטין בכל בחירה ובחירה, כך שכל מרכיב במטבח יהיה מושלם ובנוסף תיווצר הרמוניה נכונה בין כל האלמנטים. לה בוטיקה היא חברה שמתכננת ומיצצרת מטבחים כפריים ייחודיים על בסיס ניסיון של שנים רבות – והתוצאות בהתאם.

    עיצוב מטבח כפרי באמצעות ריהוט

    * ארונות – הארונות הם אחד המרכיבים הבולטים ביותר לעין במטבח, ולכן חשוב להקדיש להם את מלוא תשומת הלב הנחוצה. הבחירה המתבקשת היא ארונות עץ, ומומלץ להוסיף להם אלמנטים קישוטיים (ידיות מגולפות, פרזולים וכו').

    * שולחן – שולחן עץ מסיבי הוא הבחירה הנכונה על-מנת לעצב מטבח כפרי מרשים. רגליים עבות ועגולות תורמות אף הן למראה הכפרי, ועוד המלצה היא על מרקם גס יחסית שמייצר את האותנטיות הרצויה.

    * כסאות – גם הכסאות במטבחים הכפריים עשויים מעץ, רצוי עץ מלא. ניתן לצבוע את הכסאות בגוונים פסטליים כדי ליצור מראה ייחודי.

    * מדפים – לצד שטחי האחסון הסגורים בארונות כדאי להתקין ברחבי המטבח גם מדפים פתוחים, שעליהם יפוזרו מוצרים קולינריים או לחילופין פריטי נוי שיוסיפו אופי ייחודי לחלל.

    מטבחים מרשימים שמשרתים אנשים

    המומחיות של לה בוטיקה היא עיצוב מטבחים שהם גם מרשימים מאוד, גם ייחודיים להפליא, וגם, לא פחות חשוב, משרתים היטב את האנשים שמשתמשים בהם. אסור לשכוח שמטבח הוא לא יצירת אמנות אלא חלל פונקציונלי שמתבצעת בו עשייה יומיומית, לעיתים אינטנסיבית, ולכן אי אפשר לדאוג "רק" לפן הוויזואלי. במסגרת עיצוב מטבח כפרי שמטבעו מתאפיין במרחבים פתוחים רבים יחסית, מושם דגש רב על ניצול אופטימלי של השטח – כך שניתן יהיה להשאיר חללים פנויים, זאת מבלי לוותר על כל הפרטים הנחוצים לטובת הכנת אוכל ואכילתו בנחת.

    מטבח כפרי קלאסי

    מטבח כפרי קלאסי הוא חלל מואר, שמתאפיין בגוונים חמים ובשימוש נרחב בעץ, לעיתים הרצפה שלו תהיה מאוירת ועוד אופציה היא פרקט (שמתאים לחדרים רטובים), ומאפיין בולט נוסף הוא פריטים אותנטיים. לה בוטיקה אמונה על תכנון ויצירת מטבחים מסוג זה, על בסיס ניסיון של שנים רבות ותפישה אסתטית מדויקת.

    השלבים העיקריים בעיצוב מטבח כפרי קלאסי

    * חלום – כל המטבחים הכפריים הקלאסיים מתחילים בחלום. לעיתים החלום מפורט לפרטי פרטים ובמקרים אחרים הוא אבסטרקטי יותר, אבל תמיד זהו הבסיס לעיצוב.

    * קשב – לא קל לתרגם חלומות למציאות, ולמעשה גם השלב שקודם לכך, פענוח החלום כך שאפשר יהיה להשתמש בו כבסיס לתכנון המטבח, עשוי להוות אתגר מורכב. כדי לעמוד בו נדרש קשב רגיש, ובמיוחד במקרים שבהם האדם מתקשה להעביר במדויק את הרצונות שלו.

    * גיבוש קונספט – הקונספט העיקרי הוא כמובן "המטבח הכפרי הקלאסי" נוסח פרובאנס, אבל גם בתוך הקונספט הזה יש מנעד אפשרויות לא מבוטל, ולכן איש מקצוע מיומן מגבש את הקונספט הספציפי המתאים לנסיבות (למשל מטבח כפרי לבן קלאסי).

    * מיפוי צרכים – חשוב לזכור שגם מטבח כפרי הוא קודם כל מטבח שמתבצעת בו עשייה קולינרית, ולכן חשוב למפות את הצרכים של בני הבית ולבסס גם עליהם את מלאכת התכנון.

    * תכנון – המרת כל המידע שנאסף בשלבים הקודמים לתוכנית מפורטת.

    * תיקונים והתאמות – דיאלוג פתוח מול האדם שישתמש במטבח מאפשר לשדרג את התכנון עוד יותר.

    * יישום – מימוש כל התוכניות, כמובן באופן מוקפד במיוחד כדי שלא ייווצר פער בין מה שעל הנייר לבין מה שבשטח, וגם לא בין החלום למציאות.

    * נחת – השלב שבו האדם מקבל לידיו את המטבח הכפרי הקלאסי שחשק בו, ומתחיל ליהנות ממנו.

    חלל שהוא גם פונקציונלי וגם מעניין

    מטבח כפרי קלאסי כשמו כן הוא, מוצר שמשמר עקרונות של מאות שנים. יחד עם זאת גם מטבחים קלאסיים יכולים להיות ייחודים ובוודאי מעניינים מאוד – כשמפקידים את מלאכת העיצוב והייצור שלהם בידי לה בוטיקה, חברה שמבחינתה מטבחים הם אהבה. לאורך כל שלבי תהליך העבודה מושם דגש רב גם על פונקציונליות וגם על אופי, כך שהתוצאה תהיה חיבור עוצמתי – שלכם למטבח ושל המטבח לסביבה.

    מטבח בסגנון כפרי

    מטבח בעיצוב כפרי מביא לידי ביטוי ערכים אהובים כמו אותנטיות, משפחתיות, חיבור לסביבה, פשטות ורכות. הערכים האלה, שמהווים את ה-DNA של מטבח בסגנון כפרי, משפיעים מן הסתם גם על בחירת הצבעים שיבלטו ברחבי החלל. שיקול נוסף בבחירת הצבעים עבור מטבחים כפריים הוא ההעדפות האסתטיות של בני הבית, וכמו כן חשוב להקפיד על הרמוניה מיטבית עם שאר חלקי הבית ובפרט עם הסלון שלרוב מהווה המשך ישיר של המטבח (ובמיוחד בדירות עכשוויות שבהן אין חציצה בין שני מרחבים אלה). לה בוטיקה מעצבת ומייצרת מטבחים בסגנון כפרי בקשת רחבה של צבעים ותמיד בהתאמה מושלמת למאפיינים הספציפיים של הלקוח ושל הפרויקט.

    הצבעים הדומיננטיים האפשריים עבור מטבח בסגנון כפרי

    * לבן / שמנת – מטבחים כפריים בהירים משדרים ניקיון וגם צלילות רבה. כשהצבעים הדומיננטיים הם לבן, קרם או שמנת, התוצאה היא מראה אצילי וגם אווירה רומנטית.

    * עץ – באופן טבעי מטבחים כפריים מתבססים על חומרי גלם טבעיים ובראשם עץ. בהתאם ניתן לעצב מטבח כפרי שהצבעים הבולטים ביותר לעין בו יהיו גוונים שונים של עץ, ובפרט אלה היחסית בהירים שמקנים תחושה של פתיחות ומרחבים. גם גוונים של אדמה יכולים להלום מטבחים בסגנון כפרי.

    * כחול / ירוק – אופציה נוספת היא מטבח צבעוני, לרוב בגוונים פסטליים רכים של כחול ענוג, ירוק בהיר, מנטה וצבעים דומים לכך. התוצאה ייחודית, מרהיבת עין ומושכת מבטי התפעלות מכל מי שנכנס למטבח.

    חיבור מדויק לאנשים

    ה"סוד" של לה בוטיקה הוא חיבור מדויק לאנשים שישתמשו במטבח. בהקשר זה חשוב להבין שעיצוב מטבח בסגנון כפרי, או בכל סגנון אחר, הוא לא פעולה טכנית בלבד, אלא אוסף של בחירות שנועדו בסופו של דבר ליצור מטבח שמשקף באופן מיטבי את בני האדם שנמצאים בו. בנוסף ישנו המרכיב הפונקציונלי, שהרי מטבח הוא מקום שמתבצעת בו עבודה יומיומית מסוגים שונים. תהליך העבודה המדויק של לה בוטיקה הוא תוצר של ניסיון ממושך וגם אהבה לתחום ולבני אדם באופן כללי. כל המטבחים של לה בוטיקה מיוצרים מחומרי הגלם הטובים ביותר שיש, ונשמרים היטב לטווח ארוך.

    מטבח לבן כפרי

    מטבח לבן כפרי מתאפיין מטבעו באנרגיות נעימות מאוד. העיצוב הכפרי מקנה לחלל איכויות חיוניות כמו שלווה, חיבור לסביבה ואפילו אצילות ורומנטיקה, ואילו הצבע הלבן משדר ניקיון וקלאסיות. חשוב להדגיש כי בניגוד לתפישה המקובלת, מטבחים לבנים יכולים להיות פרקטיים מאוד, וגם אם העשייה הקולינרית שלכם אינטנסיבית מאוד, אפשר לשמר את הצבע העדין לאורך שנים בלי שהוא יתלכלך. המטבחים הכפריים הלבנים של לה בוטיקה מצטיינים גם בהיבט הפרקטי וגם בהיבט האסתטי.

    דגשים חשובים לעיצוב מטבח לבן כפרי

    * אלמנטים צבעוניים – באופן טבעי מטבח כפרי לבן מבוסס על הגוון הזה, אבל חלל שכולו לבן עלול להיות חסר נוכחות ואפילו משעמם במידה מסוימת. בהתאם כדאי לפזר בו כתמי צבע – מועטים אבל משמעותיים, שיבליטו את הלובן ויחמיאו לו. דרך אחת היא באמצעות צמחייה, שממילא משתלבת היטב במטבחים כפריים, ואפשר גם באמצעות מקרר כסוף או אפילו צבעוני.

    * פריטים מלאכת יד – במאה ה-21 בכל מטבח מותקנים לא מעט מכשירי חשמל. מן הסתם גם כשהמטרה היא אופי כפרי נינוח, אף אחד לא רוצה לוותר על הנוחות, הפינוק והיעילות שמספקים מעבד מזון, בר מים, מכונת קפה וכו'. כדי לאזן את החלל, מומלץ לשבץ בו גם פריטים שונים מלאכת יד בגוונים בהירים מאוד, שיחזקו את האופי הכפרי ואת הלובן.

    * חלונות גדולים – ככל שחלונות המטבח שלכם גדולים יותר, כך נכנס אליו יותר אור טבעי במשך שעות יום רבות יותר. אור טבעי מחמיא מאוד לחללים בהירים ובפרט למטבחים כפריים לבנים.

    חיבור מדויק לבני אדם

    דגש מהותי נוסף לגבי עיצוב מטבח לבן כפרי הוא החיבור האנושי. חשוב לזכור – ובלה בוטיקה מקפידים על כך – שכל מטבח נועד בסופו של דבר לשרת בני אדם. מעבר לכך, כל מטבח חייב לגרום לבני הבית להרגיש חיבור אמיתי אליו, כך שהם ייהנו מכל רגע ורגע שהם נמצאים בו – בין אם לצורך הכנת אוכל ובין אם במהלך הארוחות. על-מנת להגיע לחיבור אולטימטיבי, הבסיס הוא להקשיב. קשב סבלני ורגיש לכל מילה, וגם למה שנאמר בין המילים, מאפשר לשרטט את החלומות שלכם ולאחר מכן לתרגם אותם לתוכנית עבודה – ולמטבח הלבן הכפרי האידיאלי עבורכם.

    תפריט נגישות